قرارداد هنری و سینمایی

گستردگی روابط حقوقی میان عوامل متعدد هنری و فنی در صنعت سینما و فیلم سازی، ضرورت تجربه و تخصص در حوزه های کاری میان رشته‌ای (حقوقی – سینمایی) را برای ساماندهی به امور حقوقی سینما و هنر مشخص می سازد که میتواند در قالب یک قرارداد هنری و سینمایی باشد.

عدم تنظیم درست قراردادها و اسناد در تعاملات اقتصادی و بازرگانی توسط وکیل قرارداد مجرب از دلایل افزایش دعاوی در مراجع قضایی است. بهتر است به این نکته توجه داشته باشیم که تنظیم قرارداد یک امر کاملاً تخصصی است و هر وکیل و حقوقدانی الزاماً نمی تواند قراردادنویس باشد.

دپارتمان قراردادها و اسناد موسسه حقوقی گروه وکلای یاسا در راستای اهداف و خط مشی خود مبنی بر پیشگیری از اختلافات و نهایتاً کاهش حجم دعاوی در مراجع قضایی و اداری و با بهره گیری از وکلای پایه یک دادگستری و مشاوران حقوقی مورد اعتماد ارگانهای دولتی و معتبرترین شرکت های خصوصی می تواند انواع قراردادهای داخلی و بین المللی مورد نظر شما را به بهترین نحو و در اسرع وقت تهیه و تدوین نماید.

شما با بهره گیری از وکیل خبره در امر قراردادها می توانید آسوده خاطر باشید که اگر طرف مقابل قرارداد به تعهدات خود عمل نکرد، حقوق قانونی شما در قرارداد حفظ شده و می توانید از طریق مراجع قانونی احقاق حق بنماید.

شما می توانید موارد و کلیات طرح و موضوع قرارداد خود را از طریق ایمیل برای ما ارسال نمایید و یا به صورت حضوری در موسسه حاضر شوید تا ظرف ۱۲ ساعت، قراردادی منسجم برای شما تنظیم گردد.

پاره ای از مهمترین خدمات قراردادی ما عبارتند از؛

ارائه مشاوره و وکالت دعاوی در کلیه مراحل پیش قراردادی، انعقاد، استمرار و فسخ قراردادها
ارائه مشاوره حقوقی و وکالت دعاوی پیرامون تضمین های قراردادی و امکان تعدیل یا تعیین نوع و نحوه اجرای آن
شرکت در مذاکرات پیش قراردادی و تهیه پیش نویس قراردادهای دوجانبه و چندجانبه در سطوح داخلی
تنظیم نهایی قراردادهای هنری و سینمایی، پیمانکاری، مهندسی، تجاری، مدنی، مشارکتی، عاملیت، بانکی، اعتباری، سرمایه گذاری و نظارت تخصصی بر اجرای آنها
امروزه سینما و فیلم‌سازی به عنوان یک صنعت مطرح گشته و جنبه‌ های حقوقی و تجاری این هنر و صنعت بیش از پیش اهمیت پیدا کرده است.

گستردگی روابط حقوقی میان عوامل متعدد هنری و فنی در صنعت سینما و فیلم سازی، ضرورت تجربه و تخصص در حوزه های کاری میان رشته‌ای (حقوقی – سینمایی) را برای ساماندهی به امور حقوقی سینما و هنر مشخص می سازد. خلق انواع کتاب ها و مقالات و سایت های حقوقی در زمینه‌های سینمایی، رشته‌های دانشگاهی میان رشته‌ای مرتبط با موضوع حقوق سینما، وضع قوانین و مقررات خاص سینما و حمایت از حقوق مؤلف فیلم‌های سینمایی و … در کشورهای اروپایی و آمریکا، نشان از برخورداری صنعت سینما و فیلم‌سازی این کشورها از یک پشتوانه‌ی قوی حقوقی و قانونی دارد.

امروزه، تنظیم قراردادهای حرفه ای در حوزه ی سینمایی و هنری نیز اهمیت شایانی پیدا کرده است. با این حال متاسفانه مثل اکثر حوزه‌های دیگر، در بین اهالی سینما نیز میزان اطلاع از قوانین و مقررات و حقوق و تکالیف حرفه‌ای مطلوب نیست و این موضوع در بسیاری موارد، به ویژه در تنظیم قراردادهای سینمایی و هنری، موجبات زیان دیدن از یکدیگر را فراهم می‌کند.

 

مراحل تنظیم قرارداد مشارکت در ساخت توسط وکیل

شما نیاز به وقت مشاوره حضوری با وکیل متخصص در امور قراردادها و امور ملکی را دارید.(برای دریافت وقت با دفتر تماس حاصل فرمائید)
پس از گرفتن وقت حضوری با وکیل، جزئیات قرارداد و توافقات مربوط به آن را برای وکیل شرح داده و در صورت لزوم وکالتنامه وکیل را امضاء می کنید.
در این مرحله وکیل مراحل قانونی و توضیحات لازم را برای تنظیم قرارداد را انجام خواهد داد.

مدارک لازم برای تنظیم قرارداد مشارکت در ساخت توسط وکیل

  • مدارک شناسایی از قبیل شناسنامه و کارت ملی طرفین قرارداد
  • ارائه سند و یا مدرک و یا قولنامه و توافقات دو طرف قرارداد